Programme

Jazz Hub
Šmoldas–Buckley–Clark
Formace tří jazzových kytar
Virtuózní jazzoví kytaristé v Humanitě

Dates

Thu 13/06/2023

Šmoldas–Buckley–Clark

at 19:00
HUMANITA
Novákových 20–22
Praha 8 – Libeň
Sale closed
Previous dates Next dates

Basic information

Libor Šmoldas (CZ), kytara
Hugh Buckley (Irsko), kytara
Nigel Clark (Skotsko), kytara

Uskupení těží nejen z evropské kvality a virtuozity všech zúčastněných ale především z odlišnosti jejich stylů, přístupů k improvizované hudbě a kultur z kterých vycházejí.

Libor Šmoldas je pražský jazzový kytarista. Kromě špičkových českých a evropských hudebníků spolupracoval a nahrával s mezinárodními hvězdami jakými jsou George Mraz, Jeff Ballard, Bobby Watson, Adam Nussbaum a James Morrison. Vystupuje na čtyřech kontinentech, pravidelně například v USA a Austrálii. Je považován za jednoho z nejlepších kytaristů v Evropě a předního českého jazzového hudebníka své generace.

Hugh Buckley se narodil a žije v Dublinu, kytarista, skladatel, aranžér a pedagog vystupující v Evropě, USA, Argentině a Číně. Hrál s Bradem Mehldauem, Van Morrisonem, Louisem Stewartem, Jimem Mullenem, Peterem Bernsteinem, Larrym Coryellem. Spolupracoval také s umělci z jiných oborů, včetně vizuálního umělce zesnulého Geralda Davise a španělského malíře Juana O’Pereze, a v improvizovaném prostředí mluveného slova s autorem Roddy Doylem a básníkem/hudebníkem/novinářem Eamonem Carrem.

Skot Nigel Clark začínal jako kytarista a aranžér kapely Hue & Cry z osmdesátých let, poté se vydal vlastní cestou. Koncertoval od Šanghaje až po Los Angeles, je zakládajícím členem skotského kytarového kvarteta, hraje v rusko-romském triu Koshka sídlící v Nizozemsku, spolupracoval také se soulovou superstar Glorií Gaynor, jazzovou zpěvačkou Carol Kidd, evropskými kytaristy Janem Akkermanem a Philipem Catherine a jazzovými legendami Stevem Swallow a Carlou Bley.

Video tasting

Get-Together
Nigel Clark, Hugh Buckley & Libor Šmoldas