Festivaly / cykly

Sáhnete po větší porci?


Na wiki se píše, že slovo FESTIVAL pochází z latinského slova FESTIVE. Volně přeloženo, znamená to veselou, milou událost. A my vám takových sympatických akcí umíme naservírovat víc v jednom tematickém celku. Budou vás vracet do sedaček a udělají zážitek komplexnějším a intenzivnějším.

Cinema

Cyklus Filmové hity

Hlas lidu – hlas boží? Jak kdy. Nicméně filmoví fanoušci už toho na stříbrných plátnech viděli tolik, že většina z nich dokáže ocenit řemeslo, vybrané téma i herecké výkony. A úspěšným filmům dáme rádi prostor i u nás. Zveme vás na hity!
Cinema

Cyklus SCANDI

Osobité postavy, černý humor, přírodní scenérie, příběhy nabité emocemi navzdory teploměru a počasí. Severská kinematografie je jiná. A náš cyklus je taková sofistikovanější IKEA: předkládáme dílky a vy si je poskládejte do umělecké mozaiky. Funguje to!
Cinema

Cyklus To nejlepší ze šedesátek

Máte chuť těžit diamanty z civilních dialogů neherců, absurdního humoru a všudypřítomné socialistické šedi? Jste uhranuti z cigaret bez filtru, brýlí s tlustými obroučkami a z tupírovaných dámských účesů? Buďte našimi diváky!
Jazz Hub

Jazzové rozmluvy

Máte pocit, že vaše momentální rozpoložení vykreslí hudební nástroj lépe než slova? Zveme vás na pravidelné úterní jamy pod vedením předního českého jazzového kytaristy, skladatele a pedagoga Libora Šmoldase.
Jazz Hub

Jazz je Svoboda

Každý první čtvrtek v měsíci se můžete uchem i duší ladit na autorské kompozice skladatele, pianisty a pedagoga Milana Svobody a jeho talentovaných žáků, studentů Konzervatoře a VOŠ Jaroslava Ježka.